Dlaczego Podlasie przyciąga turystów?

Podlasie to region, który kojarzy się przede wszystkim z biedą, bardzo często z zacofaniem. Porównywany z Lubelszczyzną, lokowany w kategorii Polski B a niekiedy wręcz Polski C. Miejsca, które nie jest przyjazne, ładne,  warte poznania. Nic bardziej błędnego. Każdy kto zdecyduje się zobaczyć to miejsce, błyskawicznie przekona się, że z wielu powodów jest to miejsce, które warto poznać. Na pewno nie można zwiedzić Podlasia w całości za jednym razem, bowiem to wiele różnych miejsc, obszar bardzo rozległy i różnorodny. Co można zobaczyć w tym rejonie?

Zarówno duże miasta, jak i niewielkie urokliwe wioski. Przyrodę w doskonałym wydaniu, jak i zabytki, w tym szereg obiektów drewnianych. Podlasie to region uwielbiany przez osoby ceniące sobie piękno przyrody. Atrakcyjne przyrodniczo rejony to idealne miejsce do tworzenia szlaków turystycznych. Znajdziemy ich niemało jest ich ponad 100. Turyści mają więc spory wybór miejsc, w których mogą chodzić, biegać, czy jeździć na rowerze.

Baza noclegowa w tym rejonie ma swój charakterystyczny urok (info >>meteor-turystyka.pl). Nie jest tak rozbudowana jak w innych miejscach w kraju, bez wątpienia jednak warto zatrzymać się w uroczym podlaskim pokoiku. Wiele z nich to miejsca do wynajęcia w prywatnych domach, nie nastawionych na turystykę, odmiennych od kwater nad morzem, czy w górach. Wiele miejsc noclegowych to gospodarstwa agroturystyczne. Nie każdy ma blisko w te rejony, każdy bez wątpienia jednak powinien przekonać się, że to miejsce jest warte odwiedzenia. Jest to teren rozległy i różnorodny, dlatego od razu trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie uda się zobaczyć wszystkiego. Trzeba wybrać określony rejon Podlasia, poświęcić kilka dni na jego zwiedzanie i po prostu tam wypoczywać. Jeśli nam się spodoba, nic nie stoi na przeszkodzie, by przy kolejnej wizycie sprawdzić inne tereny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>