Kąty Rybackie i wydarzenia kulturalne

Jeśli planujemy pobyt w Kątach Rybackich, niewielkiej wiosce znajdującej się nad Zalewem Wiślanym, a także w sąsiedztwie Zatoki Gdańskiej, to z pewnością chcemy się przekonać, czy na pewno będziemy mieli tutaj zapewnioną odpowiednią dozę atrakcji. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele. Rezerwując noclegi w tym mieście, warto mieć w świadomości, że jest to kurort należący do gminy Sztutowo, które jest odpowiedzialne za organizację wielu ciekawych eventów. Wystarczy, zobaczyć jak prezentują się tutejsze warianty noclegowe, by szybko przekonać się, iż rzeczywiście na nudę w tym kurorcie pod żadnym pozorem narzekać nie będziemy mogli.

Jak wiadomo nad Zalewem Wiślanym w Kątach znajduje się nieduży port rybacki. Ale jest to już idealna okazja do tego, żeby faktycznie móc zorganizować Dni Rybaka. Dla turystów, którzy uwielbiają posmakować świeżo złowionej ryby, takie święto okaże się niesamowitą okazją do degustacji. W czasie sezonu wakacyjnego tak naprawdę wystarczy wybrać się na plażę, by móc się przekonać, jak wiele ciekawych możliwości otrzymujemy od tutejszych organizatorów. Przede wszystkim są propagatorami aktywnego wypoczynku. Zajęcia z zumby, fitnessu, czy też wspólne maszerowanie z kijami Nordic Walking, może zasiać w wielu turystach ziarenko chęci do częstszego uprawiania sportu oraz korzystania z tego typu zajęć również po wakacjach. Właśnie tutaj mamy do czynienia z nietypowymi turniejami na plaży. Zawodnicy drużynowo grają ze sobą w siatko-nogę. Na pewno taka hybrydowa dyscyplina wywoła na wielu osobach wiele ciekawych emocji. Tym bardziej, że można śmiało dopingować wybranej drużynie.

Jeśli zechcemy przyjechać nieco poza sezonem wakacyjnym, to możemy załapać się na wrześniową atrakcję, którymi są dożynki gminne. Na pewno wiążą się z tym tradycyjne obrządki, jak i również możliwość posmakowania regionalnego jedzenia. Natomiast w listopadzie osoby, które nie boją się zimnej wody, z chęcią pewnie wybiorą się na wspólne morsowanie. Okazuje się, że tak niewielka wieś, jaką są Kąty Rybackie, może zapewnić swoim wszystkim turystom wiele ciekawych rozrywek, imprez oraz koncertów w czasie sezonu wakacyjnego. Tutaj zawsze znajdzie się coś ciekawego do robienia lub zobaczenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>