Kościół św. Wawrzyńca w Zaniemyślu

W Zaniemyślu, który jest położony w województwie wielkopolskim na uwagę zasługuje między innymi Pomnik Powstańców Wielkopolskich na Plantach. Powinniśmy wiedzieć, iż zlokalizowane są one w centralnej części tej miejscowości. Zaczynają się one właśnie od owego pomnika, który został zniszczony przez Niemców podczas II wojny światowej. Znajdziemy tam także kościół p. w. św. Wawrzyńca. Jest on wybudowany w stylu neogotyckim, a jego fundatorami byli Józef i Laura Jaraczewscy. Na frontowej elewacji tej świątyni możemy podziwiać ośmioboczne wieżyczki.

Zostając na dłużej powinniśmy skorzystać z możliwości noclegu we wsi. W Ośrodku Wypoczynkowym „Sosenka”, który jest usytuowany w owej miejscowości przy ulicy Raczyńskiego, czeka na nas 60 miejsc noclegowych. Posiada w swojej ofercie po 10 pokoi jednoosobowych, dwuosobowych oraz czteroosobowych. Wszystkie kwatery, które są nam oferowane przez ten obiekt posiadają łazienki i aneksy kuchenne. Na terenie budynku możemy skorzystać z placu zabaw, boiska do siatkówki a także miejsca na ognisko. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, mogą skorzystać z boiska sportowego. W pobliżu obiektu znajdziemy halę sportową, korty tenisowe, a także stadninę koni. W niedalekiej odległości zlokalizowany został sklep spożywczy. Dużym atutem tego przybytku jest jego położenie nad Jeziorem Raczyńskim i jednocześnie w lesie.

Możemy także skorzystać z oferty noclegowej obiektu „Agroturystyka Welch”, który jest położony w tej miejscowości przy ulicy Poznańskiej. W ofercie znajduje się 6 miejsc noclegowych. Jedną z atrakcji turystycznych, znajdujących się w pobliżu jest zamek, który z pewnością zasługuje, abyśmy go odwiedzili. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z rowerowych szlaków turystycznych. Innym miejscem, gdzie można spędzić noc jest Ośrodek Wczasowo- Rekreacyjny „Niezamyśl”. Oferuje on 180 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, telewizję satelitarną i piękny taras widokowy. Możemy zorganizować grilla, ognisko bądź konferencje. Ponadto do naszej dyspozycji został oddany bar, stołówka, świetlica, bilard i parking samochodowy, gdzie możemy pozostawić swój pojazd, o nic się nie obawiając. Powinniśmy wiedzieć, iż obiekt oferuje możliwość wyżywienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>