Koszalin – atrakcje dla dorosłych i dzieci

Koszalin to jedno z najciekawszych miast województwa zachodniopomorskiego. Atrakcję tego miasta stanowią liczne zabytki oraz bliskość miejscowości nadmorskich. W Koszalinie i jego okolicach jest duża baza noclegowa, która jest gotowa na przyjęcie wielu turystów. W mieście jest również wiele atrakcji dla najmłodszych – na pewno warto spędzić tu urlop wraz z pociechami. W sezonie letnim należy jednak wcześniej zarezerwować miejsce noclegowe, a można to zrobić przez stronę internetową konkretnego hotelu lub pensjonatu, bądź wpisując w wyszukiwarkę hasło: „noclegi Koszalin”.

Atrakcje dla dzieci

Główną atrakcją dla dzieci będzie pobyt w koszalińskim Parku Wodnym. Jest to nowo wybudowany, nowoczesny obiekt. Znajdują się tu baseny dostosowane do potrzeb najmłodszych, liczne zjeżdżalnie wodne i inne atrakcje. Dorośli znajdą tu saunę, słoneczną łąkę oraz baseny. Kolejną atrakcją w słoneczne dni jest Wodna Dolina. Jest to sztuczny zbiornik wodny, który zasila rzeka. Znajduje się tu plac zabaw i wydzielone miejsce do kąpieli dla dzieci. Wodna Dolina jest ulubionym miejscem mieszkańców miasta. Będąc w Koszalinie warto wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Mielna, które w sezonie letnim oferuje wiele rozrywki i dobrej zabawy. Głównym atutem tej miejscowości jest piękna, szeroka i piaszczysta plaża oraz karuzele i inne atrakcje dla dzieci i ich rodziców.

Atrakcje dla dorosłych

Koszalin posiada wiele zabytków, które warto zwiedzić podczas pobytu. Jednym z nich jest Dom Kata. Jest to zabytkowa budowla, w której mieszkały osoby pełniące funkcję kata. Obecnie w tej kamienicy mieści się Teatr Propozycji „Dialog”. Kolejną ciekawą budowlą jest katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Świątynia została wybudowana w latach 1300-1333. Jest dobrze utrzymana i znajduje się w niej wiele ciekawych, zabytkowych rzeźb i obrazów. Koszalin posiada również amfiteatr z unikalnym dachem, który w 1978 toku został w Meksyku uznany za jedną z najbardziej ciekawych, współczesnych konstrukcji. W amfiteatrze w sezonie letnim odbywają się liczne koncerty i inne imprezy kulturalne. Ciekawy repertuar proponuje również filharmonia. Jest to nowoczesny budynek, położony w pięknym parku, nad rzeką, wśród zieleni. Filharmonia organizuje koncerty, festiwale i różnego rodzaju spotkania muzyczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>