Najbardziej zielona gmina – Stronie Śląskie

W Polsce jest mnóstwo bardzo pięknych miejscowości, które ucieszą każde oko, szczególnie osoby miłującej się w podróżach. Jedną z wielu, którą warto zwiedzić jest Stronie Śląskie, które jak sama nazwa wskazuje znajduje się na południu naszego kraju. Miejscowość ta nie należy do wielkich i posiada nieco ponad 6 tysięcy mieszkańców. Stronie leżą w rejonie geograficznym Sudetów południowo-wschodnich i są warte odwiedzenia. To małe miasto należy do bardzo silnie uprzemysłowionych, a jeszcze do roku 2008 znajdowała się tutaj huta szkła kryształowego "Violetta", założona w drugiej połowie XIX wieku.

Stronie Śląskie dysponuje przepiękną fauną i florą, dzięki czemu przyjazd tutaj na pewno można zaliczyć do udanych z perspektywy obcowania z przyrodą. Swoje atuty miasto zawdzięcza faktowi, że jest to najbardziej zalesioną gminą w Polsce, co daje idealne warunki turystyczne. Z ciekawszych atrakcji możemy tutaj wymienić stary pałacyk królewny Marianny Orańskiej, który jest dostępny dla zwiedzających. Baza wypoczynkowa w Stroniu Śląskim jest rozbudowana, aczkolwiek nie pomieści ona dużych ilości ludzi, dlatego też biorąc pod uwagę ewentualny wyjazd do tej miejscowości musimy wcześniej zarezerwować noclegi (w Stroniu Śląskim). Ciekawą opcją są pokoje na wynajem, które dają na możliwość taniego, a zarazem miłego wypoczynku. Koszty noclegu w tej miejscowości są dość niskie, ponieważ za wynajem pokoju nie zapłacimy  więcej niż 50 zł za dobę. Dla osób kochających aktywny wypoczynek poleca się tutejszy stok narciarski, posiadający łącznie 10 km tras, w tym 4 z homologacją FIS, na których mogą odbywać się profesjonalne zawody. Miejsce to jest dobre na wypoczynek zarówno dla osób chcących spędzić miły wypoczynek w okresie letnim, jak i dla bardziej aktywnych w okresie zimowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Najbardziej zielona gmina – Stronie Śląskie

W Polsce jest mnóstwo bardzo pięknych miejscowości, które ucieszą każde oko, szczególnie osoby miłującej się w podróżach. Jedną z wielu, którą warto zwiedzić jest Stronie Śląskie, które jak sama nazwa wskazuje znajduje się na południu naszego kraju. Miejscowość ta nie należy do wielkich i posiada nieco ponad 6 tysięcy mieszkańców. Stronie leżą w rejonie geograficznym Sudetów południowo-wschodnich i są warte odwiedzenia. To małe miasto należy do bardzo silnie uprzemysłowionych, a jeszcze do roku 2008 znajdowała się tutaj huta szkła kryształowego „Violetta”, założona w drugiej połowie XIX wieku.

Stronie Śląskie (miasto) dysponuje przepiękną fauną i florą, dzięki czemu przyjazd tutaj na pewno można zaliczyć do udanych z perspektywy obcowania z przyrodą. Swoje atuty miasto zawdzięcza faktowi, że jest to najbardziej zalesioną gminą w Polsce, co daje idealne warunki turystyczne. Z ciekawszych atrakcji możemy tutaj wymienić stary pałacyk królewny Marianny Orańskiej, który jest dostępny dla zwiedzających. Co do przewagi atrakcji o charakterze naturalnym nad tymi typowo miejskimi, to polecamy zapoznanie się z urokami Jury Krakowsko-Częstochowskiej (region).

Baza wypoczynkowa w Stroniu Śląskim jest rozbudowana, aczkolwiek nie pomieści ona dużych ilości ludzi, dlatego też biorąc pod uwagę ewentualny wyjazd do tej miejscowości musimy wcześniej zarezerwować noclegi (w Stroniu Śląskim). Ciekawą opcją są pokoje na wynajem, które dają na możliwość taniego, a zarazem miłego wypoczynku. Koszty noclegu w tej miejscowości są dość niskie, ponieważ za wynajem pokoju nie zapłacimy  więcej niż 50 zł za dobę. Dla osób kochających aktywny wypoczynek poleca się tutejszy stok narciarski, posiadający łącznie 10 km tras, w tym 4 z homologacją FIS, na których mogą odbywać się profesjonalne zawody. Miejsce to jest dobre na wypoczynek zarówno dla osób chcących spędzić miły wypoczynek w okresie letnim, jak i dla bardziej aktywnych w okresie zimowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Najbardziej zielona gmina – Stronie Śląskie

 1. Krzychowski pisze:

  Malownicze tereny w porze zimowej, ale latem również można odpocząć.

 2. Balladyna pisze:

  Zimą to ja wolę w góry i na nartach pojeździć, ale latem albo wiosną chętnie odwiedzam Stronie Śląskie

 3. B.Gromadzka pisze:

  Balladyna ja mam tak samo, uwielbiam sporty zimowe, chociaż zachęcił mnie też wpis o Augustowie i chyba pojadę poznać tamte regiony Polski

 4. Anita pisze:

  Zieleń tych terenów zaskakuje, to trzeba zobaczyć na własne oczy :)

 5. Luśka pisze:

  Stronie Śląskie naprawdę jest obfite w zielone krajobrazy – miałam nocleg w tej okolicy i nie mogłam wyjść z podziwu, jak tam jest pięknie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>