Nowy Sącz – miasto o charakterze turystycznym

Co roku wiele osób staje przed wyborem odpowiedniego miejsca na spędzenie swoich wakacji. Od kilku lat niesłabnąca popularnością cieszy się południowy region Polski. Jednym z częściej odwiedzanych miejsc jest Nowy Sącz. Miasto to umiejscowione jest w województwie małopolskim. Na co dzień zamieszkuje tutaj prawie 85 tysięcy mieszkańców, jednak zarówno w okresie letnim jak i zimowym na ulicach miasta jest tłoczno od turystów. Niezwykłe atrakcje turystyczne i liczne wydarzenia kulturalne są ogromną zaletą tego regionu. Ze względu na ogromną ilość przyjeżdżających tutaj osób na terenie miasta powstało wiele Informacyjnych Punktów Turystycznych. Pracujący tam przewodnicy mogą pomóc nam z zaplanowaniu trasy naszej wycieczki.

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się istniejące tutaj gospodarstwa agroturystyczne, które oferują noclegi z pakietami. Znajdziemy tam nie tylko ekologiczną żywność, ale także wiele atrakcji takich jak stadniny koni. Prowadzone są tam również warsztaty hipoterapii, które przynoszą niesamowite efekty w odniesieniu do rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. W obiektach tych prowadzone są także wykłady dotyczące hodowli i pielęgnacji warzyw, owoców i kwiatów. Ogromną zaletą gospodarstw, które znajdują się na terenie Nowego Sącza jest dostęp do altanek, boisk do siatkówki, piłki nożnej czy placu zabaw dla dzieci.

Nieopodal tego pięknego miasta, znajdziemy także kompleks uzdrowiskowy, w skład którego wchodzi szpital leczniczo-uzdrowiskowy, sanatoria oraz domy turystyczne. W miejscu tym leczone są schorzenia pulmonologiczne, takie jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także występujące tutaj wody mineralne, które posiadają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Miejsce to może odwiedzić każda osoba, która pragnie podreperować swoje zdrowie lub zadbać o profilaktykę. Podczas turnusów sanatoryjnych, organizowane są liczne wycieczki oraz wyprawy szlakami turystycznymi, które pozwalają na lepsze poznanie regionu. Nowy Sącz to niesamowite miasto, które od lat bardzo prężnie się rozwija pod wieloma aspektami. Duża ilość przyjeżdżających tutaj turystów, sprawiła że region ten pełni funkcję turystyczną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>