O Katowicach w słowach kilku

Katowice to miasto, które rozwija się z roku na rok coraz bardziej i stanowi interesujące miejsce turystyki przemysłowej. Warto wybrać się w te strony, by spędzić tam miły czas w innej atmosferze niż ta, która jest w miejscu naszego zamieszkania. Katowice są miastem, które liczą sobie ponad trzysta tysięcy mieszkańców. To bardzo duża liczba, ale miasto rozłożone jest tak, że trudno zauważyć, iż tylu ludzi naprawdę zamieszkuje ten obszar. Przynajmniej takie odniosłam wrażenie, mieszkając w tym mieście przez jakiś czas.

Miejsc zakwaterowania tutaj raczej nie zabraknie – jest wiele hoteli, schronisk młodzieżowych, a nawet pokojów gościnnych [✏więcej info]. Oferty dostosowane są do każdego profilu turysty. Baza noclegowa obejmuje także oferty powiązane z turystyką biznesową. Jest w czym wybierać.

A już na miejscu jest kilka rzeczy, które koniecznie powinniśmy zobaczyć. Przejść obojętnie obok Spodka to niemalże obraza majestatu – koniecznie powinieneś zobaczyć to tak znaczące miejsce dla tego miasta. Interesująco dla wielu turystów przedstawia się także Nikiszowiec. Dzielnica ta jak nic kojarzy się ze śląską kulturą.

Kolejną atrakcją, na którą musisz zwrócić uwagę jest Muzeum Śląskie – polecane szczególnie pasjonatom kultury, ale także osobom, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze śląskiej. Podobno wszystkich atrakcji wartych zobaczenia jest ponad 50 – czy potrafisz je wszystkie znaleźć i zwiedzić?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „O Katowicach w słowach kilku

  1. Agata95 pisze:

    Byłam w Muzeum, rzeczywiście polecam wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>