Odpoczynek i aktywne zwiedzanie Świnoujścia

Wczasowicze odwiedzający Świnoujście zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim mają gwarancję udanego wypoczynku, a baza noclegowa zachwyci najbardziej wymagające osoby, które podróżują w pojedynkę lub z całą liczną rodziną (przykłady: ). Dodatkowymi atutami Świnoujścia są liczne imprezy regionalne oraz wydarzenia związane z nadmorską specyfiką tego dość popularnego kurortu nadmorskiego leżącego nad naszym pięknym morzem Bałtyckim.

Jeżeli sam odpoczynek i rekreacja z nim związana oraz różnorodne wydarzenia nie wystarczą możemy pójść o krok do dalej i zdecydować się na zwiedzanie licznych zabytków oraz atrakcji turystycznych w Świnoujściu, co pozytywnie wpływa na jakość i efektywność poznawania samego miasta, jak i pobliskich mniejszych miejscowości.

Wartym uwagi obiektem jest zabytkowy kościół gotycki z XV wieku, który mieści się w pobliżu wschodniej części uroczej i pełnej atrakcji wyspy o nazwie Karsibór. Budynek kościoła wzniósł się już w XV wieku, co sprawia, że jest atrakcją turystyczną z pokaźną liczbą przeżytych lat. W kolejnych latach zbudowano ciekawą wieżę, która stała się przybudowanym elementem do budynku, a miejsce to miało w XVIII wieku i okazale prezentuje się do dnia dzisiejszego.

Sam środek kościoła również zachwyca swoim niespotykanie atrakcyjnym ołtarzem sięgających czasów budowy samego kościoła, który został odrestaurowany ze względu na nieszczęśliwe zdarzenia na przełomie lat 90., w którym doszło do kradzieży elementów związanych z infrastrukturą wnętrza budynku. Osoby będące na miejscu z łatwością dotrą do omawianego wyżej budynku, w którym jest kolejna ciekawostka zaliczana do tych bardziej ponadczasowych. Mianowicie we wnętrzu obiektu możemy znaleźć dużych rozmiarów statek znanego wszystkim „Kolumba” w postaci modelu, który jest wierną kopią z 1668 roku dając tym samym jeszcze więcej możliwości na zwiedzanie.Architektura kościoła stanowi stalową konstrukcję, która była stworzona najpierw bez omawianej wyżej wieży z prosto zamkniętym wyjątkowo wyglądającym prezbiterium.

Dodatkowym, a zarazem największym walorem turystycznym w Świnoujściu jest piaszczysta plaża, na której panuje estetyczny porządek i na której możemy opalać się praktycznie cały czas. Będąc na plaży warto odwiedzić latarnie morską (zobacz na wikipedia.org/wiki/Latarnia_morska), która stanowi nierozłączny element Świnoujścia ponieważ, dzięki swoim dużym rozmiarom słynna jest na terenie całej Europy, a na wybrzeżu Bałtyku w naszym kraju jest największą  budowlą tego typu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>