Radom – to warto odwiedzić…

Radom to miasto wielu możliwości. W ostatnim czasie prężnie rozwija się tutaj przemysł i dzięki temu z roku na rok liczba mieszkańców Radomia zwiększa się. Mnogość atrakcji sprawia, że również w sezonie letnim do miasta przyjeżdża wielu turystów, którzy pragną poznać nowe oblicze Radomia – miasta, które swoje początki miało już w dziesiątym wieku naszej ery. Właśnie w tym czasie zakończyła się budowa grodu, który leżał nad przepływającą przez Radom rzeką Mleczną. Liczne legendy, które opowiadają o historii założenia miasta sprawiają, że miłośnicy historii przyjeżdżają tu coraz liczniej. Dobrze rozwinięta sieć przewodników, którzy opowiadają o mieście w sposób przystępny dla każdej grupy wiekowej sprawia, że wycieczki takie cieszą się ogromną popularnością. Duża ilość zabytków, które należy zwiedzić sprawia, że podróżujący zatrzymują się tu na dłużej, dzięki dobrze rozwiniętej sieci hoteli i pensjonatów.

Miłośnicy historii obowiązkowo muszą odwiedzić kościół świętego Wacława, który zaprojektowany był zgodnie z założeniami stylu gotyckiego. Jest to świątynia, która zawiera jedynie jedną nawę, co czyni ją bardzo wyjątkową budowlą. Wybudowana została w tysiąc dwieście szesnastym roku, dzięki hojności Leszka Białego. Informacje podają, że jest to najstarsza murowana budowla znajdująca się w Radomiu. Ciekawym miejscem, godnym uwagi turystów jest również kolegium i kościół ojców pijarów, który reprezentuje styl nowoczesny. Był on budowany fragmentami, dlatego też poszczególne budynki mogą różnić się od siebie w stylistyce. W tym momencie funkcjonuje tam Muzeum im. Jacka Malczewskiego, które również warto odwiedzić. W muzeum tym odnajdziemy różne działy. Bardzo ciekawym działem jest dział sztuki nieprofesjonalnej, który zawiera dzieła wielu wielkich artystów. Przy Muzeum im.Jacka Malczewskiego funkcjonuje biblioteka, która gromadzi wiele dzieł interpretujących sztukę, style oraz dzieł, które opisują historię Polski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>