Różne atrakcje malowniczej miejscowości Dąbki

Dąbki to jedna z wielu nadmorskich miejscowości. Jest to uzdrowisko, które chętnie odwiedzają nie tylko kuracjusze, ale także osoby chcące wypocząć na piaszczystej plaży, lub skorzystać z licznych wodnych atrakcji. Dąbki są położne nad Morzem Bałtyckim, mają jednak dostęp także do jeziora Bukowo, które stanowi dużą atrakcję przede wszystkim dla amatorów wędkarstwa.

Atrakcje turystyczne w Dąbkach i okolicy:

Plaża – szeroka, pokryta jasnym piaskiem, jest oddzielona od Dąbek pasmem lasu sosnowego. Jest wyjątkowo malownicza, zatem turyści chętnie spędzają tam czas nie tylko na kąpielach słonecznych i wodnych, ale także na długich, wieczornych spacerach. Okres wakacyjny jest czasem, w którym plaża tętni życiem, wówczas pojawiają się na niej dodatkowe obiekty stanowiące atrakcję dla turystów (między innymi wodne zjeżdżalnie).

Jezioro Bukowo – miejsce, które jest odwiedzane szczególnie chętnie przez osoby lubiące próbować swoich sił w różnych sportach wodnych. Na miejscu znajduje się między innymi szkółka windsurfingowa, z której usług korzystają wszyscy chcący rozpocząć pływać na desce. Na jeziorze działa także przystań rybacka, w której można podziwiać małe i duże żaglówki. W sezonie letnim z przystani można wypłynąć w rejs po jeziorze małym statkiem wycieczkowym.

Szlaki turystyczne – Dąbki są niedużą miejscowością, jednakże przebiega przez nie kilka tras turystycznych, między innymi rowerowych. Podczas pobytu w miejscowości warto wybrać się na wycieczkę jednym ze szlaków, by podziwiać piękne krajobrazy oraz liczne zabytkowe obiekty (m. in. Zamek Książąt Pomorskich).

Latarnia Morska w Darłowie – obiekt powstał w XIX wieku, wówczas był budynkiem służącym za stację pilotów. Wysokość wieży to 22 m, latarnia jest udostępniona do zwiedzania przez turystów.

Park Linowy w Darłówku – miejsce, które odwiedza wielu turystów w każdym wieku. W parku znajdują się trasy odpowiednie dla kilkuletnich dzieci oraz takie przygotowane z myślą o osobach dorosłych.

Na czas pobytu w tej nadmorskiej miejscowości warto zarezerwować kwaterę [spis noclegów Dąbek] jeszcze przed planowanym wyjazdem. Baza noclegowa uzdrowiska jest zróżnicowana, można wynająć pokój w pensjonacie, ośrodku wczasowym, a także w pokoju prywatnym, do dyspozycji turystów są też domki letniskowe. Ceny noclegów w Dąbkach zaczynają się już od 20 złotych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>