Serce Podhala – Kościelisko

U podnóża Tatr leży wiele pięknych miejscowości, lecz tylko jedna z nich określana jest mianem ,,serca Podhala” lub ,,bramy do Zakopanego” – jest to wieś (oraz gmina) Kościelisko (szczegóły w internecie >Kościelisko). Miejscowość ta liczy w przybliżeniu osiem tysięcy pięćset mieszkańców, lecz poza osobami na stałe zameldowanymi w tym miejscu, przez cały rok do Kościeliska przyjeżdżają tłumy turystów.

Urząd Gminy wychodząc naprzeciw osobom odwiedzającym miasteczko zorganizował mnóstwo atrakcji, a także zadbał o przejrzystą i szeroką ofertę noclegów (szczegóły w internecie >noclegi Kościelisko). Ułatwia to znacznie poszukiwania przyjaznego zakwaterowania. Turyści, którzy raz odwiedzili dany pensjonat często zawierają przyjaźnie z gościnnymi góralskimi właścicielami, co sprawia, że wracają tam ponownie. Kościelisko to idealne miejsce dla osób aktywnych. Organizowanych jest tutaj wiele atrakcji. Jedną z ciekawszych są kluby quadowe oraz zjazdy śnieżne w czasie sezonu zimowego. Miłośnicy motoryzacji mogą połączyć swoją pasję z podziwianiem pięknych widoków. Osoby należące do takiego klubu są szkolone przez wykwalifikowanego instruktora, który daje rady i wskazówki oraz ustala ciekawe trasy o różnych poziomach trudności. Do klubu może dołączyć każda chętna osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia. Każdy nowy uczestnik przechodzi szkolenie, pozwalające mu na bezpieczną jazdę po górskich trasach, które są bardzo trudnymi i wymagającymi szlakami. Kolejną ciekawą atrakcją jest narciarstwo biegowe oraz śladowe. To towarzystwo posiada grupy podzielone według kategorii wiekowych, instruktorzy ćwiczą z każdą nowo dołączoną osobą. W czasie późnej jesieni niektóre trasy zostają przygotowane odpowiednio do ćwiczeń tych grup. Przy klubie narciarstwa działa również wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu, który zapewnia bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Miłośnicy psów również nie będą mogli tutaj narzekać na nudę. Na terenie Kościeliska organizowane są dog trekkingi oraz psie zaprzęgi. Właściciele mogą sprawdzić możliwości swojego pupila w warunkach polowych, a przy okazji zachwycić się pięknymi widokami. Psy odbywają specjalne zajęcia, na których są szkolone. Należy nadmienić, że nie wszystkie rasy nadają się do tego typu zajęć. Wszystkie działania prowadzone w obrębie tej aktywności, mają na celu dobro zwierząt i w żaden sposób nie są prowadzone przeciwko nim, dlatego też posiadają one aprobatę wielu osób ze środowiska kynologicznego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Serce Podhala – Kościelisko

  1. Minnie pisze:

    Cudowna okolica i w letni, i w zimowy czas warto się tam wybrać:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>