Wilkasy – zabytki w okolicy

Jeśli ktoś poszukuje nieustannych wrażeń, które z powodzeniem może znaleźć na Mazurach, chociażby poprzez uprawianie rozmaitych sportów wodnych, z pewnością może już zacząć rezerwować noclegi w Wilkasach poprzez stronę Meteora. Okazuje się, że jest to doskonała miejscowość, w której można spędzić wiele wyjątkowych chwil, szczególnie w czasie wakacji. Baza noclegowa z każdym rokiem, rozwija się tutaj coraz lepiej. W takim razie można liczyć na to, że za kilka lat miejscowość naprawdę będzie tętniła życiem od tutejszego ruchu turystycznego.

Chcąc jeszcze lepiej poznać mazurską wioskę, jaką są Wilkasy, pewnie poszlibyśmy tropem szukania na jej terenach ciekawych zabytków. Niestety pod tym względem możemy się nieco rozczarować, ponieważ największą atrakcja w tej miejscowości jest Jezioro Niegocin. Natomiast w poszukiwaniu zabytków warto wybrać się do oddalonego o 5 kilometrów Giżycka. Doskonałym pomysłem będzie zatem na przykład wycieczka samochodowa lub własnym rowerem. Dzięki temu spokojnie jeden dzień możemy przeznaczyć na dokładne zwiedzanie Giżycka. Oczywiście najpopularniejszym zabytkiem znajdującym się na terenie tej miejscowości, jest Zamek Krzyżacki. Jest to pruska budowa, która miała swoje bardzo duże zawirowania, jeśli chodzi o jej odbudowywanie, ponieważ co jakiś czas niestety w wyniku różnych wojennych starć, była ona spalana. Obecnie zamek został w pełni odrestaurowany, jak i również udostępniany do zwiedzania. Nie ma również najmniejszego problemu z tym, by skorzystać z tutejszej gastronomii, czy zakupić ciekawe pamiątki. Ciekawostką na pewno jest na pewno to, że tak naprawdę zamek już od kilku ładnych lat posiada prywatnego właściciela.

W Giżycku jeszcze jedną, bardzo ciekawą niespodzianką jest Obrotowy Most, który znajduje się na kanale Łuczańskim. Co ciekawe, konstrukcja pochodzi już z pierwszej połowy XIX wieku, więc już ten fakt na pewno zalicza się do bardzo interesujących. Ale to oczywiście nie wszystko. Kolejną ciekawostką jest jednak to, że właśnie to jest jedyny most obsługiwany ręcznie, który nie tylko pochodzi z tamtych czasów, ale cały czas jest wykorzystywany do przeprawy. Jak widać, Wilkasy nie są miejscowością, w której moglibyśmy czuć się całkowicie odcięci od świata. Najważniejsze jest to, byśmy byli rzeczywiście jak najbardziej otwarci na zwiedzanie interesujących okolic.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>