Wisła w sąsiedztwie ze Słowacją i Czechami

Wisła jest jednym z bardziej popularnych turystycznie kurortów w naszym kraju. Położona jest w południowej Polsce niedaleko granicy ze Słowacją. Odwiedzający to niewielkie miasteczko mają wyjątkową okazje aby zapoznać się z najpiękniejszymi walorami Beskidu Śląskiego. Niezależnie od tego czy przyjedziesz do Wisły latem na wakacyjny wypoczynek czy zimą aby szusować na dwóch deskach po okolicznych stokach – nie powinieneś mieć najmniejszych problemów ze znalezieniem atrakcyjnego noclegu.

Na bazę noclegową tu składa się bowiem blisko 200 różnorodnych obiektów noclegowych począwszy od hoteli o wysokim standardzie, przez niewielkie pensjonaty, a na kwaterach prywatnych skończywszy. Ceny sprawdzonych noclegów () są bardzo zróżnicowane i w dużej mierze zależą od standardu oferowanego wypoczynku oraz od tego w jakiej odległości od centrum miejscowości leży konkretny obiekt. Jeżeli chodzi o wypoczynek w pokoju dwuosobowym z łazienką na kwaterze prywatnej, to najczęściej należy liczyć się z wydatkiem rzędu około 100 złotych za dobę za wynajęcie pokoju. Zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego który przypada na lipiec, sierpień oraz miesiące zimowych ferii warto wcześniej zadbać o rezerwację noclegu. Przy pobytach dłuższych niż tygodniowe warto spróbować ponegocjować cenę, może bowiem okazać się że uda się wytargować atrakcyjny rabat. Zdecydowana większość pensjonatów posiada własne strony internetowe.

Okolice Wisły to bardzo atrakcyjne rejony dla osób lubiących długie spacery, którym sprzyjają liczne szlaki turystyczne poprowadzone po okolicznych wzniesieniach. Wszystkie trasy są dosyć dobrze oznakowane, co w znaczny sposób ułatwia orientację w terenie i określenie przewidywanego czasu potrzebnego na pokonanie konkretnego odcinka. W miesiącach wakacyjnych na terenie Wisły odbywa się sporo imprez oraz koncertów, na które przyjeżdżają największe sławy polskiej muzyki jak również lokalni wykonawcy muzyki ludowej. Organizowane są również zawody sportowe, między innymi kolarskie oraz biegi długodystansowe, w którym biorą udział najbardziej doświadczeni zawodnicy z terenu całej Polski. Podczas wakacji w Wiśle nie będziesz miał chwili na nudę. Jeżeli braknie ci pomysłów na zapełnienie planu dnia atrakcjami, to inspiracji możesz poszukać w miejscowym punkcie informacji turystycznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>