Wypoczynek górski w Kudowie-Zdrój

Jeżeli marzy Ci się spędzenie urlopu w spokojnej okolicy to wybierz się na najbliższe wczasy do Kudowy Zdroju. Ta malownicza, górska miejscowość położona jest w południowo-zachodniej Polsce na Dolnym Śląsku. Najprościej dojedziesz do niej własnych samochodem lub regularnie kursującą komunikacją publiczną. Autobusy do Kudowy odjeżdżają bezpośrednio z dworca we Wrocławiu. Ze znalezieniem przyjemnego i taniego pokoju czy hotelu w Kudowie nie powinieneś mieć większego problemu. Miejscowość posiada bowiem doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Dominują tu prywatne pensjonaty, ośrodki uzdrowiskowe a także gospodarstwa agroturystyczne. O wolny nocleg najlepiej jest pytać w lokalnej informacji turystycznej.

W Kudowie znajduje się kilka zabytków, które koniecznie musisz odwiedzić przebywając tam na urlopie. Najbardziej znaną atrakcją turystyczną jest z pewnością Kaplica Czaszek. Powstała ona pod koniec osiemnastego wieku jako zbiorowa mogiła ofiar epidemii chorób zakaźnych oraz wojen śląskich. Ściany kaplicy zostały wyłożone ludzkimi szczątkami, na które składa się ponad trzy tysiące kości i czaszek. Robi to niesamowite wrażenie i przypomina o potędze śmierci. Co roku, tuż przed świętem Matki Boskiej Zielnej odbywa się tam msza wspólna za wszystkie osoby spoczywające w świątyni. Kaplica Czaszek otwarta jest dla zwiedzających codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Kolejnym punktem obowiązkowym na turystycznej mapie Kudowy jest skansen zlokalizowany w rolniczej części Kudowy – Pstrążnej. Można w nim zobaczyć starą regionalną zabudowę zarówno samej Kudowy, jak i okolicznych wsi. Co ciekawe, jest to jedyny tego typu skansen działający w regionie. Atrakcją dla odwiedzających może być wizyta w drewnianej kuźni, gdzie najodważniejsi mogą spróbować trudu kowalskiej pracy. Będąc w Kudowie warto również wybrać się na spacer po Parku Zdrojowym. Jest to centralne miejsce w mieście, chętnie odwiedzane przez kuracjuszy. W cieniu egzotycznych drzew można skryć się w upalne dni przed żarem lejącym się z nieba. Wyjątkowa, bogata roślinność pozwala zaznać trochę spokoju i wytchnienia od zatłoczonych ulic pełnych spalin. Udając się niedaleko za miasto, w kierunku Brzozowia, możemy natrafić na niewielką urokliwą kapliczkę usytuowaną tuż przy lesie, w okolicy której wypływa rzeczka zwana Źródełkiem Maryi. Jak głosi legenda woda bijące z niego ma właściwości lecznicze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>