Zwardoń dla miłośników śniegu i nart

Gdy lato dawno odeszło w niepamięć, jesień w pełni, a niedługo przyjdzie zima, na dworze szarówka, nieustanne deszcze i niezbyt ciekawa aura – to wszystko nie sprzyjają dobremu nastrojowi ani tym bardziej efektywności w pracy czy kreatywności w domu. Bez wątpienia warto coś z tym zrobić. Idealnym rozwiązaniem jest kilkudniowy wyjazd nad morze lub w góry, po to tylko, żeby nieco naładować wyczerpane baterie naszego organizmu i potem powrócić do domu ze zdwojoną siłą.

Baza noclegowa i zaplecze kulinarne w naszym kraju są tak rozwinięte, że nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem fantastycznego miejsca dla siebie, jak i swojej rodziny czy przyjaciół. Warto również pamiętać, że gdy sezon zimowy za pasem i trzeba myśleć o miejscu na ferie zimowe, to Polska może się pochwalić wieloma ośrodkami narciarskimi i zimowymi kurortami, które nie odbiegają poziomem od tych zachodnioeuropejskich. Zamiast więc wydawać krocie na drogie hotele i wyciągi we Francji, w Austrii czy w Niemczech warto pomyśleć nad tym, gdzie pojechać w kraju. Na szczęście jest bardzo dużo możliwości, które bez nadwyrężania domowego budżetu ani bez zbędnego drenażu kieszeni pozwolą nam się cieszyć pięknem zimy i błogim relaksem na łonie natury. Odpowiedzią na to jest bez wątpienia Zwardoń.

Ta niewielka wioska w województwie śląskim położona w okolicy trzech bardzo malowniczych przełęczy tuż pod granicą ze Słowacja to prawdziwa mekka dla wielbicieli białego szaleństwa za rozsądną cenę.  Zwardoń oferuje noclegi [oferta na Meteorze] zarówno rodzinom z dziećmi, jak i grupkom znajomych i samotnikom, którzy lubią się relaksować w pojedynkę. Są tutaj liczne schroniska młodzieżowe, kwatery prywatne i ośrodki wczasowo-wypoczynkowe. Każdy z pewnością znajdzie coś fajnego i ciekawego dla siebie bez względu na indywidualne zapatrywania.

Bardzo rozbudowana sieć wyciągów narciarskich, piękne krajobrazy, niskie ceny i charakterystyczny mikroklimat sprawiają, że każdego roku pojawia się tutaj kilka tysięcy turystów. Dzięki unikalnemu klimatowi pokrywa śnieżna w okolicach przełęczy utrzymuje się nawet do końca kwietnia, co jet wręcz nieprawdopodobnym wynikiem. Zwardoń to piękna wioska i bardzo miłe miejsce do letniego, i zimowego wypoczynku. Z pewnością warto tutaj przyjechać i oderwać się od zgiełku miasta oraz wszechogarniających obowiązków w domu, i w pracy, a także w szkole czy na uczelni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>