Eksperci

Prof. Witold Kwaśnicki

Profesor zwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Zakładu Ogólnej Teorii Ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomicznych UWr.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Pełnił takie funkcje jak: Adjunct Associate Professor of Management w School of Business and Engineering Administration, Michigan Technological University, Houghtom, USA czy Prodziekan Wydziału Businessu i Administracji Gospodarczej Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu i Administracji w Warszawie.

Obecnie pełni między innymi funkcje członka Rady Naukowej Instytutu Misesa, członka Rady Konsultacyjno-Doradczej przy Prezesie Rady Ministrów RP. Zasiada również w Radzie Programowej Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Od 2009 roku jest też ekspertem Centrum im. Adama Smitha. Zasiada także w Radzie Ambasadorów (Ambasador) Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Jego dorobek naukowy to sto kilkadziesiąt artykułów naukowych w czasopismach międzynarodowych i krajowych lub jako rozdziały w książkach opublikowanych w kraju i za granicą. Dorobek ten został w większości opublikowany w renomowanych wydawnictwach polskich i zagranicznych (PWE, Edwad Elgar Publishing, Ltd, Kluwer Academic Publisher, Druncker&Humbolt).

Od wielu lat prowadzi wykłady z Mikroekonomii, Makroekonomii, Nauki o przedsiębiorstwie, Procesów innowacyjnych. Ważnym składnikiem tych wykładów jest problematyka pieniądza i bankowości. Na polu analizy rozwoju gospodarczego (w tym analizę systemu monetarnego i bankowego) jest zwolennikiem podejścia zaproponowanego i rozwijanego przez Ludwika von Misesa i Frederica von Hayeka.

 

J Ekspercian Mazurek

Specjalista Domu Inwestycyjnego Investors i ekspert do spraw rynku kapitałowego Business Centre Club.  Posiada blisko 20 – letnie doświadczenie na rynku kapitałowym. Pracował w m.in.: Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie, Expandia Finance Polska, PZU Życie, Warszawskiej Giełdzie Towarowej, Investors TFI, zajmując w nich stanowiska od specjalisty do członka zarządu.

Jest autorem licznych raportów i komentarzy ekonomicznych, między innymi w magazynach: Forbes, Bank czy Polish Market. Publikował też w Rzeczpospolitej, Gazecie Finansowej, Kurierze Finansowym, Gazecie Prawnej, Gazecie Wyborczej oraz internetowych portalach finansowych. Przygotował serię 80 poradników dotyczących polskiego rynku kapitałowego dla portalu bankier.pl oraz poradnik emitentów obligacji korporacyjnych dla warszawskiej giełdy.

Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu bankowości inwestycyjnej londyńskiego Guildhall University i Uniwersytetu Gdańskiego. Jest licencjonowanym maklerem papierów wartościowych. Posiada też certyfikat doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu rynku NewConnect.

 

 MG 7515 EksperciPiotr Wojda

Wiceprezes spółki Mennica Wrocławska, w której odpowiada za dostawy, magazynowanie i dystrybucję. Współwłaściciel sklepu bulioner.pl, pierwszego w Polsce sklepu internetowego ze złotem inwestycyjnym. Specjalista z zakresu rynku złota w Polsce i na świecie z wieloletnim doświadczeniem w zakresie inwestycji alternatywnych. Autor licznych komentarzy, artykułów i felietonów propagujących powrót do standardu złota. Zwolennik szkoły austriackiej w ekonomii popierającej gospodarkę wolnorynkową. Absolwent prestiżowej uczelni Lunds Universitet z zakresu praw człowieka. Prywatnie podróżnik, zapaśnik, paralotniarz, motocyklista, wspinacz i alpinista. Członek Business Centre Club.

Zapisz się do newslettera

Chcesz na bieżąco śledzić akcję "Oddajcie nasze złoto"? Podaj swój adres e-mail: